Hitri talni in rastlinski testi v 2025

Hitri talni in rastlinski testi v 2025

Kmetijstvo, Poljedelstvo, Zelenjadarstvo, Ekološko kmetijstvo  | 

Izvajanje Nmin testa z aparaturo RQ flex, Foto IGŠ 2025

Vabimo pridelovalce poljščin, hmelja in zelenjave, da za potrebe določitve razpoložljivega dušika v tleh ali rastlinah, pred dognojevanji opravite hitre talne in rastlinske Nmin teste. Vključeni v KOPOP_NV, ne pozabite na obveze v nekaterih operacijah, kjer je Nmin test obveza pred dognojevanji kmetijskih rastlin.

Ključne besede: Rastlinski, talni hitri Nmin test, nitrtani dušikj

Natančnem razpored dni, ko na KGZS Zavodu Celje v letu 2025 zbiramo in analiziramo vzorce na Nmin v času od marca do julija letos, lahko najdete v priloženem vabilu  tukaj .

Obrazec, ki ga je potrebno izpolniti ob oddaji vzorcev, najdete tukaj.

Nazaj na seznam novic

Prihajajoči dogodki

Ekološko kmetijstvo , Zelenjadarstvo, zelišča in vrtnarstvo

Vabilo na Strokovni dan za zeliščne kmetije in nove pridelovalce zelišč

15. 06. 2026 ob 10:00

UP FAMNIT (objekt Livade 1.0), Livade...

Konzorcij za ekološko kmetijstvo Slovenije v ponedeljek, 15. junija 2026 pripravlja Strokovni dan za zeliščne kmetije in nove pridelovalce zelišč, namenjen zeliščnim kmetijam ter vsem, ki razmišljajo o vstopu na področje pridelave in predelave zelišč.
Dogodek bo povezal institucionalni, raziskovalni in praktični vidik področja zelišč ter udeležencem ponudil vpogled v razvojne usmeritve, strokovno podporo in konkretne primere dobrih praks.

Strokovni dan bo izveden kot dodatni dan v okviru 5. Dnevov odprtih vrat zeliščnih kmetij in vrtov Istre 2026, v katerih bo sodelovalo devet kmetij iz slovenske Istre. Te bodo za obiskovalce in navdušence nad zelišči v soboto in nedeljo, 13. in 14. junija 2026 pripravile bogat program obiskov, predstavitev in doživetij na terenu.