Predelava zelišč kot dopolnilna dejavnost na kmetiji

Predelava zelišč kot dopolnilna dejavnost na kmetiji

Kmetijstvo, Dopolnilne dejavnosti  | 

Za doseganje boljšega dohodka lahko sveža zelišča predelamo v čaje, sirupe, zeliščne soli, kozmetične izdelke in jih prodamo preko priglašene dopolnilne dejavnosti na kmetiji.

Letak o Predelavi zelišč kot dopolnilni dejavnosti na kmetiji

Ključne besede: Zelišča, kozmetični izdelki, dopolnilna dejavnost na kmetiji

Avtor: Zeliščna sol foto V. Mihalič.

Nazaj na seznam novic

Prihajajoči dogodki

Ekološko kmetijstvo , Zelenjadarstvo, zelišča in vrtnarstvo

Vabilo na Strokovni dan za zeliščne kmetije in nove pridelovalce zelišč

15. 06. 2026 ob 10:00

UP FAMNIT (objekt Livade 1.0), Livade...

Konzorcij za ekološko kmetijstvo Slovenije v ponedeljek, 15. junija 2026 pripravlja Strokovni dan za zeliščne kmetije in nove pridelovalce zelišč, namenjen zeliščnim kmetijam ter vsem, ki razmišljajo o vstopu na področje pridelave in predelave zelišč.
Dogodek bo povezal institucionalni, raziskovalni in praktični vidik področja zelišč ter udeležencem ponudil vpogled v razvojne usmeritve, strokovno podporo in konkretne primere dobrih praks.

Strokovni dan bo izveden kot dodatni dan v okviru 5. Dnevov odprtih vrat zeliščnih kmetij in vrtov Istre 2026, v katerih bo sodelovalo devet kmetij iz slovenske Istre. Te bodo za obiskovalce in navdušence nad zelišči v soboto in nedeljo, 13. in 14. junija 2026 pripravile bogat program obiskov, predstavitev in doživetij na terenu.